Vienkāršā cilvēka, kas netiecās pēc jaunākajām tendencēm un vēlmes būt pirmajam, laimes sajūtu cilvēki dēvē dažādi: dāņi – hygge, zviedri – lagom, japāņi – ikigai, bet krieviski tas nozīmē mājīgums, sirsnība, svētlaime. Latviešiem ir ļoti silts vārds – Mājot (tiešā vārda nozīmē – “būt mājās”), turklāt, tam ir ļoti plaša nozīme. Tā nav tikai vieta, kur smelties spēkus, tas ir dvēseles stāvoklis. Būt mājās – nozīmē izjust dzīvi īpaši stipri, piepildīties ar esamības prieku, būt laimīgam.
Mājot – tie ir mātes apskāvieni, tā ir saskare ar tuviem draugiem, karsta sacepuma aromāts, tas ir, sēžot pie kamīna, pāršķirstīt vecu bilžu albumus un stāstīt smieklīgus stāstus, tas ir pleds, zāļu tēja un sveces, kas darinātas pašrocīgi.
Skandināvu attiecības starp cilvēkiem ir veidotas balstoties uz savstarpēju cieņu, labām manierēm. Tādēļ, atrodoties LOFTS&ROSEGOLD, mēs:
Frāze “mēs esam labi kaimiņi” – tas ir par mums. Mūsu draudzība tiek veidota vairāku māju mērogā.
LOFTS&ROSEGOLD projektam ir Skandināvu dvēsele – tā ir būtne, kas apvieno, tajā ir jūtams dvēseliskais siltums. Mājas sienas mūs sasilda un sniedz mums patvērumu, un brīnumainā veidā māja nodod mums siltumu un maigumu, kas piepilda mūsu sirdis un nomierina prātu. Mūsu māja – dzīvības enerģijas, sirdsmiera un pārliecības avots. Tieši “būt mājās” stāvoklis atklāj mūsos spēju sapņot.
Nav labākas vietas par mājām.
Laimes sajūtu ir iespējams uztrenēt: